سه شنبه 23 مهر 1398 15 صفر 1441 Tuesday 15 October 2019

.

.

.

 نشست هم اندیشی آیت الله اراکی با اعضای فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی 
1397/05/28 140

 نشست هم اندیشی آیت الله اراکی با اعضای فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی 

نشست هم اندیشی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضای فراکسیون تقریب مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنیه 9 مرداد ماه در مجلس برگزار شد. 

 به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نشست هم اندیشی آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضای فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی، ظهر روز چهارشنیه 9 مرداد ماه در کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار و پیرامون ضرورت تقویت و ارتقا جایگاه تقریب بحث و تبادل نظر شد.

هم اندیشی در خصوص نهادینه شدن گفتمان تقریب و وحدت اسلامی، بررسی مسائل جهان اسلام و پیگیری تقنین قوانین تقریبی متناسب با جایگاه جمهوری اسلامی ایران از جمله مباحثی بود که در این جلسه عنوان شد.

در این نشست که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، حاضرین بر لزوم توجه به مسئله تقریب به خصوص در مناطق مرزی و اهل سنت تاکید کردند.

همچنین در پایان این جلسه مقرر گردید فراکسیون وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی مجلس شورای اسلامی، پیگیری تدوین منشور وحدت اسلامی در مجلس، طرح قانون تعیین جایگاه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران، تهیه طرح های قانونی تقریبی متناسب با جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام، تاسیس رسانه ماهواره ای تقریب و نیز پیگیری حضور آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در جلسات صحن علنی مجلس، جهت ارائه گزارش از شرایط جهان اسلام، را در دستور کار خود قرار دهد.

0 نظر